קורס סקיפרים, איפה ללמוד?

קורס סקיפרים בבית ספר לשייט Blue Wave

בחירת מקום ללמוד להיות סקיפר

מאמר זה נועד לפרוס בפני המתלבט את כל האופציות העומדות לרשותו בבחירת מקום ללמוד ולהצליח להוציא רישיון משיט 30 לאחר קורס סקיפרים תוך הנאה מקסימלית. כמובן שאנו בית ספר blue wave מוכרים גם קורס סקיפרים או בשמו הנוסף, קורס משיטי יאכטות וטבעי שאחשוב שאני מוכר את המוצר הטוב ביותר, אך אנסה להיות אובייקטיבי ככל האפשר. יש הרבה מאמרים המפורסמים באינטרנט הודות בחירת מקום ללמוד קורס סקיפרים וכולם מפורסמים במקומות כביכול ניטרליים, אך ברור שאת כולם כתבו אנשי שיווק של בתי ספר שונים, כיום אין אף מאמר ברשת שהוא באמת ניטרלי.

ולעניינו, איך בחרים מקום בעודנו טירונים עם הרבה אפשרויות ? או קודם לכן, למה צריך רישיון סקיפר?

שייט על יאכטה ליוון - קורס סקיפרים במועדון יאכטות ובית ספר לשייט בלו ווייבכיום רישיון שייט ליאכטה או רישיון סקיפר תופס תאוצה רבה בארץ ובעולם עד כדי כך שיש מצוקה עולמית למקומות עגינה. פעם ספורט זה היה שייך רק לעשירים עם הרבה זמן פנוי, כיום ישנן כל כך הרבה אפשרויות לשכור יאכטה בעולם, להצטרף למועדון שייט ולהפליג בעלויות בהחלט סבירות המאפשרות לחתך רחב הרבה יותר של אנשים להפליג. ספורט השייט פונה בעצם לכל גיל, מילדים ועד קשישים, תמיד אפשר להפליג וליהנות, לגלות מקומות חדשים, להתמקצע, וסתם להפליג וליהנות מהטבע ומהחברה.

ברחבי הארץ פזורים מספר בתי ספר לשייט וכיום בכל מרינה יש לפחות בית ספר אחד. רוב בתי הספר טובים ורמת המדריכים גבוה, החומר הנלמד מועבר בצורה ברורה וספרי הלימוד כתובים בצורה ברורה.

רוב בתי הספר מכינים את התלמיד לקבל רישיון סקיפר אך לא מעבר והרבה תלמידים מסיימים את הקורס בהצלחה אך מרגישים שחסר להם עוד הרבה ידע מעשי בתפעול יאכטה ואינם מרגישים בטוחים לצאת לים עם משפחתם ובצדק. הסיבה לצמצום שעות השייט והתרגול המעשי היא כלכלית. שעות הפלגה הן יקרות כיוון שכוללות כלי שייט ומדריך על מספר מצומצם מאוד של אנשים. מניסיוני כמדריך מעשי במשך שנים רבות, החלק החסר ביותר לתלמיד בקורס סקיפרים הוא מפרשנות.
לכן חשוב מאוד לברר כמה שעות ים ניתנות במהלך הקורס, חשוב להדגיש שנפח השעות בקורס המעשי חשוב מאוד.

בבחירת בית הספר חשוב להגיע למקום, לפגוש גם מדריכים ובעיקר להרגיש את האווירה בבית הספר וההרגשה האם אתם מתחברים למקום ולמה שהוא משדר או לא. כמובן שמיקום ודרכי גישה הם דבר שחשוב לבדוק, כגון מרחק, פקקים ובעיות חניה.
הרבה בתי ספר מתפארים בכך שהם ותיקים שלפעמים זהו בהחלט יתרון ולפעמים חיסרון בגלל השחיקה, בתי ספר חדשים מספקים רוח חדשה וקלילה עם הרבה התלהבות והשקעה גדולה יותר בכל תלמיד.
חשוב לבדוק את ניסיונם של המדריכים בהפלגה עם מפרשים, במיוחד בחלק המעשי שהוא החשוב ביותר בקורס סקיפרים.

 

קורס סקיפרים מחיר

המחיר חשוב מאוד, בתי ספר רבים עובדים בשיטת "מצליח", זורקים מחיר גבוה ואם הלקוח מתווכח אז יורדים, לכן אינם מפרסמים מחירים, בסופו של דבר קורה שבכיתה אחת יושבים מספר תלמידים וכל אחד שילם מחיר אחר לחלוטין, כמובן שישראלים אוהבים לשאול כמה כל אחד שילם והדבר מתגלה וכמובן שישראלים לא אוהבים לצאת "פראיירים" .

בנוסף הפרסומים לא תמיד תואמים את המציאות במה שאתם מקבלים בפועל במהלך הקורס. בתי ספר רבים מפרסמים שעות הפלגה רבות ובפעול השעות האלו הן בתוספת תשלום. מומלץ מאוד לבדוק את האותיות הקטנות, בדיוק מה אתם מקבלים. יתכן ותמצאו שהן נמוכות בהרבה ממה שפורסם ובסוף שעות ההפלגה הן הכיף האמיתי ומה שחשוב.

 

היום שאחרי הקורס:

לאחר הוצאת רישיון סקיפר רוב הבוגרים מצטרפים כחברי מועדון וממשיכים להפליג על יאכטות המועדון באופן עצמאי עם חברים ומשפחה וכאן מתחיל הכיף האמיתי. בנוסף מצטרפים להפלגות חו"ל של המועדון שזה החוויה המדהימה ביותר בעולם היאכטות והשייט.

לרוב תרצו להישאר כחברי מועדון באותו מקום בו למדת להיות סקיפרים. כי אתם כבר מכירים את הצוות, היאכטות והכל יותר נוח. לכן בבחירת בית הספר חשוב לקחת בחשבון את המשך הדרך כחברי מועדון והפלגות חו"ל. תרצו מועדון עם יאכטות איכותיות שיאפשרו לכם הפלגות מפנקות, מספיק הפלגות חו"ל חוויות והרפתקאות מגוונות להמשך הדרך.

ישנם בתי ספר הטוענים שהם מקבלים למועדון רק את הבוגרים אשר סיימו קורס סקיפרים מטעמם, כמובן שדבר זה אינו נכון, זהו רק אמצעי לחץ על המתלבט לבחור ללמוד באותו בית ספר, כל המועדונים הגדולים בלא יוצא מן הכלל יקבלו כל סקיפר בזרועות פתוחות.

 

אז נשאר רק להחליט ולבוא להפליג! נשמח לפגוש אתכם עם כוס בירה על הסיפון להכיר, להפליג וללמוד להיות שייטים.

 

שיהיה בהצלחה, בעיקר בכיף ושנתראה בים,

צוות מועדון שייט BLUE WAVE