שייט על יאכטהLive your dream - קורס סקיפרים במועדון שייט בBlue Wave
מיקומך באתר: דף הבית » קורס סקיפרים? כל אחד יכול!

קורס סקיפרים?

כל אחד יכול!

אכן, אין עיסוק או תחביב מהנה ובריא לגוף ולנפש כמו להשיט יאכטה.    זה הניתוק מכל הטרדות והלחצים, זו ההנאה מנענתנות כלי השייט לכל מתיחת מפרש או סיבוב הגאים, זה הבילוי בחברותא או עם המשפחה, וכמובן מגוון אפשרויות הבילוי שערוץ זה מציע: שייט חופים, דייג, צלילה, שייט ביאכטה בחו"ל, שייט לחו"ל… ועדיין, רבים נוטים לחשוב שקורס סקיפרים נועד רק לבעלי ממון או בעלי אופי של יורדי ים קשוחים. ולא כך הם הדברים. די בביקור אחד במרינה כדי להבין עד כמה מגוונת אוכלוסיית בעלי רשיון שייט ליאכטה: בעלי מקצועות חופשיים, עצמאיים, שכירים, צעירים, מבוגרים, גברים, נשים… למען האמת – כל אחד יכול להוציא רשיון סקיפר.

יצאנו למארינה בהרצליה, פגשנו אנשים מכל קשת האוכלוסיה – אלה שחיים על הים ביאכטה משלהם, חלקם עסקו בהכנות ליציאה להפלגה, אחרים התגודדו במועדון החברים והחליפו חוויות ומידע שעובר מפה לאוזן על רוחות, זרמים ומפרצים נחבאים או על הפלוטילה ביוון. לבסוף פגשנו את גיא ידין אחד משלושת השותפים והבעלים של BLUE WAVE , מועדון יאכטות ובית ספר לשייט שמציע מגוון קורסי שייט וביקשנו שיאיר את עינינו בעניין – למי זה מתאים? כמה עולה? איך מתנהל הקורס? והיכן כדאי ללמוד. הנה:

למי מתאים להצטרף לקורס סקיפרים?

בעצם למי לא? אני מכיר אישית ולעומק, כל חבר במועדון שלנו וכל מי שלמד אצלנו להיות סקיפר. ועד היום, מתאר גיא, לא הצלחתי לאפיין את הסקיפרים למעט הגדרה אחת – כל מי שאוהב ים ונדלק על הקסם שיש ביאכטה שמפליגה על רוח ומפרשים. לא צריך נסיון מוקדם, לא צריך לפתח שרירים במכון כושר, לא צריך לקנות יאכטה צריך רק להיות מהאנשים שיאכטה טים מעלים להם חיוך גדול על הפנים. נכון, כל אחד מגיע לקורס מסיבותיו הוא – FUN, חופש, אקסטרים, בילוי משפחתי, להכיר אנשים, חברותא, הוואי יורדי ים, לצורך טיול יאכטות בחו"ל, למטרות עבודה (חלק מבוגרי קורס הסקיפרים נמנים על צוות המדריכים כאן), למפגשים עסקיים – אבל בסופו של דבר זה כוח המשיכה של הים והמפרשים.

 

מה כולל קורס סקיפרים?

קורס סקיפרים נועד ללמד אותך להשיט יאכטה בכוחות עצמך ולהכין אותך לפעם הראשונה שתיקח משפחה או חברים להפליג איתך ביאכטה ללא מדריך הקורס שעומד לצידך. לצד מטרות אלו, המשימה שלנו היא להכין אותך בצורה הטובה ביותר לבחינות ההסמכה של משרד התחבורה לקבלת רישיון סקיפר – משיט 30. רישיון לשייט חופי בכלי שייט עד 24 מ'.

הקורס כולל 4 קורסים עיוניים שנועדו להכין אותך לבחינות התאוריה:

  • מבוא למנועים
  • מכשור אלקטרוני ביאכטה
  • ניווט חופי
  • ימאות

אך לשוט לא לומדים בכיתת לימוד, מספר או מטאבלט. לצד שיעורי הכיתה יש להפליג כמה שיותר. כמה שתפוס יותר הגה בים, כך תסיים כשייט טוב יותר ובעיקר עם יותר ביטחון ביכולתך לצאת לים לבד.

בסיום הפלגות הבסיס וקורסי התאוריה, מתקיים קורס מעשי מסכם שנועד להכין אותך לטסט. זה החלק המשמעותי ביותר והמהנה ביותר בקורס!

טיפים לבחירת בית הספר לסקיפרים:

בסופו של יום איכות הקורס נמדדת בים. נכון, חייבים לעבור את הטסט של משרד התחבורה אבל אחרי זה… מי שצבר יותר שעות מעשיות יהיה כשיר יותר, מנוסה יותר ומתוקף כך גם סקיפר טוב יותר. מכאן שיש בתי ספר שנצמדים לתוכנית הלימודים המוכתבת ע"י משרד התחבורה וזהו, ויש בתי ספר, מעטים ביותר אמנם, שרואים בקורס לא רק כסף בקופת בית הספר אלא הרבה מעבר. כך למשל, ב-BLUE-WAVE ניתן אקסטרה דגש  לחלק המעשי ולהקפדה על איכות המדריכים – כולם יורדי ים מנוסים שיודעים לשלב בין לימוד להנאה. הרי בסופו של דבר הבאים ללמוד באו גם ליהנות.

בנוסף,  בצד הלימוד העיוני, אנחנו מוסיפים ללא תוספת עלות שעות ים מעשיות הרבה מעבר לנדרש.

אני ממליץ בבחירת בית הספר לשים לב היטב לכמות ההפלגות המוצעת לאורך הקורס, לרמת המדריכים ובעיקר האם את\ה מתחברים לאווירה ולמה שמשדר המקום.

 

עלות קורס סקיפרים

הגיע הזמן להזים את התפיסה המוטעית בדבר המחיר היקר. למעשה, כל ההוצאה כולה – גם קורס הסקיפרים וגם מבחני ההסמכה –  נעה בין 6000 ל-13000₪. זו הוצאה חד פעמית שפותחת בפני כל אחד את השער אל הים הגדול למשך כל החיים. זהו תחביב שעשוי להשתלט לכם על שעות הפנאי ולהוות בילוי משפחתי או החברים, עם בת הזוג או כל מי שתבחרו לחלוק איתו את האהבה המיוחדת לים והמפרשים.  אבל לפני שמוציאים שקל אחד, הנה הצעה שתתן מענה אישי לכל המעוניים בקורס סקיפרים האם זה מתאים גם לו:

כל הקורא מאמר זה מוזמן לעלות לסיפון ולצאת

להפלגת התנסות ללא עלות וללא כל התחייבות?

הבירה עלינו, כל שעליך לעשות הוא להתקשר אלינו:

יאכטה נועה נועה

לתיאום הפלגת היכרות
צור קשר

נשמח להיפגש על הסיפון, להכיר, להפליג
ולשוחח על הקורס המתאים לך


Call Now Button